Start arrow Edukacja zdrowotna
Edukacja zdrowotna

Wiosenny festyn z rodzicami na sportowo.

Obszar 8

Jednym z zadań przedszkola jest promowanie zdrowego stylu życia nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Ważne jest, aby nauczyć dzieci i ich rodziców organizacji czasu wolnego i spędzać go aktywnie.  (galeria)

Zajęcia gimnastyczne z niekonwencjonalnymi przyborami.

Obszar 1 - Zadanie 2

Wychowanie zdrowotne zajmuje w naszym przedszkolu bardzo ważne miejsce w procesie wszechstronnego kształcenia i wychowania dzieci. Okres przedszkolny jest szczególnie znaczący dla kształtowania motoryki dziecka. Podstawowe formy aktywności ruchowej to: zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zabawy na placu przedszkolnym, spacery i wycieczki.  (galeria)

Zajęcia gimnastyczne w przedszkolu.

Obszar 1 - Zadanie 1

Edukacja ruchowa jest bardzo ważną dziedziną wychowania przedszkolnego. Planując zajęcia gimnastyczne nauczycielki zwracają uwagę aby były one atrakcyjne, wyzwalały dziecięce emocje – śmiech, radość i satysfakcję z udanych ćwiczeń.  (galeria)

"Zabawa z muzyką i ruchem"
03.03.2014.