Start arrow Edukacja zdrowotna
Edukacja zdrowotna


Wiosenny festyn z rodzicami na sportowo.
23.03.2014.
 

 Obszar 8

Jednym z zadań przedszkola jest promowanie zdrowego stylu życia nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Ważne jest, aby nauczyć dzieci i ich rodziców organizacji czasu wolnego i spędzać go aktywnie.  (galeria)

Czytaj całość
 
Zajęcia gimnastyczne z niekonwencjonalnymi przyborami.
23.03.2014.
 

Obszar 1 - Zadanie 2

Wychowanie zdrowotne zajmuje w naszym przedszkolu bardzo ważne miejsce w procesie wszechstronnego kształcenia i wychowania dzieci. Okres przedszkolny jest szczególnie znaczący dla kształtowania motoryki dziecka. Podstawowe formy aktywności ruchowej to: zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zabawy na placu przedszkolnym, spacery i wycieczki.  (galeria)

Czytaj całość
 
Zajęcia gimnastyczne w przedszkolu.
23.03.2014.
 

Obszar 1 - Zadanie 1

Edukacja ruchowa jest bardzo ważną dziedziną wychowania przedszkolnego. Planując zajęcia gimnastyczne nauczycielki zwracają uwagę aby były one atrakcyjne, wyzwalały dziecięce emocje – śmiech, radość i satysfakcję z udanych ćwiczeń.  (galeria)

Czytaj całość
 
"Zabawa z muzyką i ruchem"
03.03.2014.

Obszar 7

Dzieci z grupy II odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną w Kole, gdzie mogły zaobserwować i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela rytmiki –mamę Wojtka p. Monikę Jancy – Borowiak. Zabawa z muzyką i ruchem w naturalny sposób rozwija wrażliwość dziecięcą, a ruch stymulowany muzyką staje się ruchem kontrolowanym, angażującym postrzeganie słuchowe, uwagę  i myślenie, odzwierciedla wywołane muzyką emocje i równocześnie potęguje je. Ruch to także gimnastyka ciała, poprawa krążenia, przyśpieszone, dotleniające oddychanie.  Mając na uwadze zachęcanie wychowanków do podejmowania aktywności fizycznej: odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty dzieci  uczestniczyły w zajęciach, śpiewały również piosenki, tańczyły, rozpoznawały dźwięki i charakter muzyki. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas  naszej muzycznej przygody.  (galeria)

 
"Wiem, co zjem"
18.02.2014.

Obszar 6

28 stycznia 2014 w grupie dzieci 4 letnich odbył się konkurs „Wiem, co zjem”, którego współorganizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole. Każdy ma wpływ na swoje zdrowie. Wiąże się to ze stylem życia, jaki prowadzimy, czyli ze sposobem w jaki żyjemy. Warzywa i owoce w naszej diecie sprawiają, że lepiej się czujemy i rzadziej chorujemy. (galeria)

Czytaj całość
 
Zobacz też…